O nás

Jste už unaveni z digitálně "vylepšené" hudby, kterou byste zase chtěli poslouchat v krásném analogovém podání s příjemnou dynamikou skladeb a legendárním praskáním vinylu? Věřte, že k tomu není nutné kupovat gramofony za desítky nebo stovky tisíc. Máte doma starý gramofon o kterém si myslíte, že má svá nejlepší léta slávy už za sebou?

Provádíme kompletní opravy gramofonů počínaje seřízením a nastavením mechanických a elektrických částí přes šetrné opravy původních dřevěných povrchů, plexi krytů a kovových částí až po výměnu dýhovaných povrchů, výrobu šasi dle vašich přání a představ, včetně finální povrchové úpravy všemi možnými a vhodnými technologiemi.

U nás se fantazii meze nekladou. Vašemu starému gramofonu znovu vdechneme život tak, aby Vás finální produkt dokázal uspokojit jak po hudební, tak po vizuální stránce a Váš gramofon se tak mohl stát zajímavým a atraktivním doplňkem Vašeho domova.

Aby mohl být gramofon připraven na kompletní opravu, je třeba celý přístroj do šroubku rozebrat. Při této činnosti je provedena kontrola všech mechanických dílů, jejich vyčistění a namazání. Dále kontrola kabeláže a elektrických součástek popř. výměna vadných za nové. Pokud je třeba jsou provedeny úpravy dle přání zákazníka. Většinou se jedná o výměnu přenosky , kabeláž raménka s napojením přímo do konektorů CINCH , výměna nožiček a vrchního krytu, nový nástřik kovových částí, nové externí napájení aj. Po zkompletování a nastavení přístroje jsou překontrolovány veškeré jeho funkce a je podroben zkušebnímu testu. Zrenovovaný nebo jenom opraveny přístroj je po dohodě možné zaslat zasilatelskou službou na dobírku přímo na Vaši adresu.

Povrchové úpravy provádíme v několika variantách

Vytvrzovací olej a vosk

Nejčastěji používaná metoda je vytvrzovacím olejem a voskem. Tato povrchová úprava dokáže vytáhnou strukturu dřeva a nevyžaduje žádné nároky na údržbu.

Vytvrzovací olej a pryskyřice

Další variantou je nahrazení vosku čistou pryskyřicí, kde povrch dřeva dostane hedvábný lesk a krásné prokreslení dřeva.

Šelaková politura

Poslední variantou zcela přírodních povrchových úprav je šelaková politura. Je sice nejchoulostivější na údržbu ale zato je struktura dřeva nejlépe prokreslená a má tzv."jiskru".

Klavírní lesk

Nástřik šasi dvousložkovou epoxidovou barvou nebo čirým lakem s vyleštěním do vysokého lesku "klavírní lesk".

Dýhy

Ořech

Ořech Kořen

Hruška

Aro

Kontakt

hifivintage.cz
Libišany E1
Opatovice nad Labem
533 45
Tel.: +420 603 455 977
E-mail: pkhk@centrum.cz
GPS: N 50°8.82507', E 15°45.31713'
Přidejte se k nám na facebooku